Соціальна адаптація

Випускникам курсів підвищення кваліфікації – військовослужбовцям ЗСУ вручені посвідчення державного зразка про підвищення кваліфікації в галузі інформаційних технологій.

Українським військовим, на яких чекає звільнення в запас, подали руку допомоги держави – члени НАТО, ОБСЄ і Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія. Країни НАТО за узгодженням з урядом України й Міністерством оборони ще на початку 2000 р. почали реалізацію проекту «Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців».

2 червня 2017 р. на базі Конотопського інституту Сумського державного університету спільно з представниками Наукового парку Київського національного економічного університету вручили свідоцтва слухачам курсу «Інформаційні технології», який проводився в рамках цієї Програми.

Як зазначив директор Конотопського інституту Віталій Бібик, під керівництвом провідних викладачів інституту та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана офіцери запасу здобували навички щодо володіння сучасними комп’ютерними програмами. В. В. Бібик висловив сподівання, що знання, отримані слухачаи на курсах, допоможуть їм у подальшому житті та працевлаштуванні.

Чи є реальна користь для відставників від подібних
курсів? Менеджер Програми пан Крістофер Штаудт вважає, що так. Програма, якою він опікується ось уже майже сімнадцять років, збільшує шанси на працевлаштування тим, хто звільнився з армії та прагне добре влаштуватися в цивільному житті. За його даними, завдяки Програмі 78% слухачів курсів могли реалізувати себе в новому для них житті та підшукати роботу в перші три-чотири місяці після закінчення курсів. У країнах НАТО сподіваються, що Україна зможе використати  одержаний досвід із дбайливого ставлення до військових і після їх служби, аби вони не відчували на собі негативних наслідків вивільнення з війська і знайшли своє місце в майбутньому, отримуючи навички роботи за новими, цивільними спеціальностями.

Захід відвідали міський голова Конотопа А. Ю. Семеніхін, керуючий справами виконкому В. І. Яроцький. Артем Семеніхін висловив подяку директору КІ СумДУ В. В. Бібибку за організацію навчання та підтримку військовослужбовців, які захищають нашу країну від російської агресії. Також міський голова наголосив, що співпраця в рамках Україна-НАТО на сьогодні є одним з найголовніших пріоритетів у розбудові української армії.

Керівник проектів і програм Наукового парку КНЕУ Вадим Козак відзначив, що «Програма НАТО-Україна з перепідготовки військово-службовців» сприяє соціальній адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, і передбачає освоєння норм і правил соціально-економічного середовища, пристосування до нових соціальних умов і завершується реалізацією прав на працю, вільний вибір роботи та отримання справедливої й задовільної винагороди і в результаті – гідні умови життя.