Журналістика

СУЧАСНІ АСПЕКТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЖУРНАЛІСТИКА»

Так! Без сумнівів давньою за походженням є професія журналіста. Дуже цікава і досить престижна. Пам’ятаєте, є такі висловлювання: володіти інформацією – значить володіти світом, – або про те, що журналісти є четвертою владою світу. Насьогодні, в епоху стрімкого злету інформаційних технологій, активного розвитку медійного ринку, професія журналіста навіть більш, ніж в минулі часи престижна і обіцяє грандіозні можливості.

ПОРТРЕТ ФАХІВЦЯ
Журналістика – одна з найцікавіших професій, жоден інший різновид людської діяльності не дає такої можливості для самореалізації. Журналіст – це людина, яка працює “сама на себе” і, на відміну від інших професій, має можливість отримувати подвійну зарплатню (ставку і гонорари). Попри особисті амбіції журналіст завжди пам’ятає для кого він працює – для суспільства. І саме соціальний зміст його професії робить його популярним у мільйонної аудиторії.

Журналістика

Журналіст – це, мабуть, один з найбільш розумних і обізнаних людей, таке враження, що він знає все і про все. Він може розповісти і зацікавити, навчити й розтлумачити, він може виховати й розважити. Журналіст – це друг і порадник, охоронець і герой, автор й ведучий…
Спробувати себе в журналістиці може кожен. Часом буває так, що талант “дрімає” в людині, вона здобуває іншу освіту, стає фахівцем у якійсь галузі і лише потім, в силу непере-борного потягу, приходить у журналістику. Професія журналіста сьогодні приваблює багатьох молодих лю¬дей численними перевагами, широкими можливостями.
Журналістика дає можливістю мати творчу за характером роботу. Молодому спеціалістові слід звикнути до думки про творчий ха¬рактер усієї його діяльності. Творчість починається не за робочим сто¬лом за написанням тексту (там вона закінчується), а зі збирання інфор¬мації, з віднаходження цікавої теми для повідомлення чи журналістсь¬кого розслідування.
Професія журналіста приваблює можливістю доносити до лю¬дей правду. Журналісту завжди болить “несправедливість”, “кривда”, “обман”… , і саме з цими явищами він завжди бореться.

Журналістика

Професія журналіста приваблює можливістю впливати на фор¬мування суспільної свідомості, громадської думки. Зрештою, у цьому теж полягає здійснення важливої функції журналістики. Працівник мас-медіа, інформуючи читачів про події в регіоні й світі, висловлюючи свою думку про них, втягує в поле свого впливу аудиторію. Не письменник, а журналіст претендує сьогодні на роль “володаря думок”, його ім’я найчастіше зустрічається пересічному громадянинові під репортажами, коментарями, аналітичними статтями чи нарисами; саме журналіст відіграє сьогодні роль політичного центру, до якого тягнеться за авторитетним словом політично активна аудиторія.
Журналістика дає можливість представникові цієї професії спілкуватися з видатними людьми і прожити цікаве життя. Існує спра¬ведливе твердження: особистість створює її оточення. Це означає, що масштаб людини вимірюється колом її спілкування. Для журналіста тут розкриваються максимальні можливості. Він за своїм службовим стано¬вищем мусить брати інформацію в перших за компетентністю в даній галузі осіб, розмовляти з провідними науковцями, письменниками, політичними діячами.
Кожне інтерв’ю збагачує журналіста новими знаннями, поглиб¬лює його розуміння проблеми, яку він вивчає. Досвідчений журналіст з часом набуває статусу науковця, до нього звертаються за порадами й консультаціями, бо він виявляється добре поінформованим і зорієнто¬ваним у даній галузі, його ім’я стає відомим не тільки широкій публіці, але й фахівцям. Журналістам відкритий шлях до політичної діяльності, багато хто з них і справді стають народними депутатами Рад різних рівнів, їм довіряють люди саме через тому, що добре знають позицію цієї особи завдяки її численним публікаціям.
Професія зобов’язує журналіста першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки і витлумачу¬вати їх для загалу. В американській журналістиці народилася приказка про те, що журналіст мусить бути на пожежі за чверть години до її початку. Будучи першопроходцем, журналіст першим розгадує прихова¬ний для решти зміст подій, з’ясовує причиново-наслідкові зв’язки, пропонує шляхи розв’язання проблем і застерігає від помилок. Відчуття першості в журналістиці нічим не відрізняється від радості науковця, що здійснив наукове відкриття.

Журналістика

Важливою перевагою журналіста є те, що його професійні обов’язки дають йому можливість подорожувати. Журналістика дає можливість людині стати знаменитою, бачи¬ти своє ім’я надрукованим у газеті чи журналі, чути свій голос в ефірі, бути відомою багатьом громадянам особою.
Журналістика приваблює можливістю мати гарні заробітки, посідати престижне місце в структурі суспільства. У всьому світі журналістика відноситься до найбільш престиж¬них професій, а праця її представників оплачується за найвищими розцінками.
Професія журналіст – не легка професія. Для того щоб журналіст міг добре реалізовуватися, він постійно перебуває в пошуку інформації. Також до “зворотної стороною” даної професії можна віднести те, що робота журналіста передбачає роз’їзди, відрядження, ненормований робочий день, може проходити в нестандартних умовах, у різний час доби, у святкові та вихідні дні. Вона буде вимагати повної віддачі, і не тільки розумової, а й фізичної. Але разом з тим принесе і зовсім нове для багатьох почуття того, що ви робите щось корисне для дуже багатьох людей. І ваші старання можуть комусь допомогти.
Деякі відносять журналістику до творчості, інші – до ремесла, але достовірно відомо одне: журналісти ні за що не проміняють свою неспокійну професію на іншу. Постійна зміна подій, спілкування з людьми і активний спосіб життя здатні замінити їм і сон, і відпочинок.

Для вступу на навчання даною спеціальністю потрібно успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання з дисциплін “Українська мова та література”, “Іноземна мова або російська мова” та пройти творчий конкурс.
Творчий конкурс включає в себе написання журналістського твору та аудіювання.
Журналістський твір. Для вступників моделюється певна професійна ситуація: прес-конференція, круглий стіл тощо, – яка відбувається протягом години. За зібраними матеріалами абітурієнти упродовж двох наступних годин пишуть журналістський твір у довільно обраному жанрі.
Аудіювання. Протягом 3–5 хвилин відбувається діалог між членами екзаменаційної комісії та абітурієнтом за темою першого етапу творчого конкурсу.
На спеціальності «Журналістика» не викладають фізику, хімію і вищу математику, Вас навчать здобувати інформацію та перетворювати її в матеріал для публікації, і Ви станете справжнім “гросмейстером” у спілкуванні з найрізноманітнішими групами людей!

Пропонуємо Вам отримати якісну вищу освіту з престижної спеціальності в КІСумДУ!