Безкоштовний гарвардський курс з основ програмування

TN-mind-map2Мешканці міст Суми, Охтирка та Конотоп зможуть безкоштовно вивчити основи програмування по Гарвадському курсу. Другий етап освітньої IT-ініціативи Technology Nation стартує вже цієї осені. Організовує проект безкоштовного навчання фонд BrainBasket, який восени запускає нові навчальні групи проекту Technology Nation у 25 містах України, серед яких три міста нашої області: Суми, Охтирка, Конотоп.

Technology Nation – це всеукраїнський проект, який дозволяє всім охочим безкоштовно отримати комп’ютерну освіту світового класу та вивчити основи найбільш затребуваних мов програмування. Це дає слухачам хороше підґрунтя для подальшого навчання та працевлаштування в IТ-сфері. Навчання проходить у форматі blended learning (змішане навчання), що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений в онлайн, та аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів на базі бібліотек.

Курс розрахований на 4 місяці, заняття проходитимуть 2 рази на тиждень.

Щоб взяти участь в проекті необхідно заповнити реєстраційну форму на сторінці BrainBasket Foundation http://brainbasket.org/technology-nation/ і пройти тестове завдання, яке допоможе оцінити рівень ваших знань.

З моменту анонсу проекту в грудні 2015 року на участь у програмі подали заявки більше 26 000 людей. Учасниками першої хвилі Technology Nation стали 420 осіб, які пройшли попередній відбір. 25 навчальних груп по всій Україні під керівництвом досвідчених менторів-волонтерів пройшли курс «Основи програмування CS50» від Гарвардського університету. Завдяки підтримці компаній та небайдужих громадян Фонду вдалося зібрати 180 комп’ютерів та обладнати ними бібліотеки, де проводяться заняття. Ще 150 комплектів від української діаспори у США за підтримки Nova Ukraine очікуються цього місяця.

Зараз BrainBasket активно комунікує з ІТ-компаніями по всій Україні стосовно участі найкращих випускників проекту в програмах стажування для отримання практичних навичок та майбутньої роботи в ІТ-галузі. Також, зараз Фонд займається розробкою безкоштовних онлайн-курсів для модифікації існуючої програми, а саме: Soft-skills in IT та Introduction to Big Data.

Фонд продовжує відкривати нові навчальні осередки, й не тільки в обласних центрах (зокрема, вже відкрито хаби в Маріуполі, Охтирці та Кам’янському, й найближчим часом відкриються в Конотопі, Краматорську та Мелітополі).

У квітні 2016 року відомий філантроп та засновник Міжнародного фонду «Відродження» Джордж Сорос підтримав Фонд BrainBasket та всеукраїнський освітній проект Technology Nation. З ініціативи пана Сороса Міжнародний фонд «Відродження» частково підтримав цей проект у компоненті, який включає доукомплектацію та повномасштабне функціонування 25 навчальних хабів у найбільших містах країни, де вже нині зафіксовано найбільший попит на навчальні курси у сфері ІТ.

Окрім Адміністрації Президента України програму підтримують компанії «Ciklum», компанія «Майкрософт Україна», компанія «Навігатор» і громадська організація «Вікно можливостей». Також до проекту долучились AMC Bridge, Bakotech, Cogniance, GlobalLogic, HeadHunter, Innovecs, Luxoft, MacPaw, Terrasoft, TheAppSolutions, Корпорація “Галактика” та багато людей, які подарували бібліотекам свою власну техніку.