Енергоефективність сьогодні
СумДУ – серед українських вишів, які отримають гроші на впровадження заходів з енергоефективності згідно із ратифікованою Верховною Радою угодою між Україною та ЄІБ.
Проект ініціювало та розробило Міністерство освіти і науки України спільно з ЄІБ, щоб допомогти українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси. Відповідно до угоди, загальна вартість проекту – 160 млн євро. З них 120 мільйонів кредиту надає ЄІБ, ще 10 млн – це інвестиційний грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а залишок у 30 млн погодилася надати як позику Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO). Кошти кредиту залучаються на 20 років з 5-річним пільговим періодом, — повідомляє Урядовий портал.
Для участі у першому етапі було відібрано 7 університетів:
- Національний технічний університет «Львівська політехніка»,
- Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка,
- Чернігівський національний технологічний університет,
- Сумський державний університет,
- Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова,
- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
- Вінницький національний технічний університет.
У цих університетах провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт по кожному проекту, в тому числі і у Конотопському інституті СумДУ. Наразі триває підготовка конкретних рекомендацій та проектно-кошторисної документації. Загалом роботи планують провести в 147 будівлях, вони будуть спрямовані на енергозбереження та оптимізацію управлінських процесів енергоспоживання.
За підсумками проекту університети-учасники мають досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу та значно знизити рівень енергоспоживання.