Шануймо свої традиції!

Шануймо свої традиції!
6 вересня 2012 року у місті Конотоп розпочалась нова традиція у святкуванні Дня міста, якому виповнилось 375 років. Уперше в нашому місті пройшов яскравий та багатогранний, різнобарвний, креативний за своїм сучасним поглядом, етнографічний за любов’ю до народної творчості – Парад вишиванок. Зі звичайної виховної години у Політехнічному технікумі Конотопського інституту Сумського державного університету зародилась традиція – щороку проводити День вишиванки. Першими технікум підтримав Конотопський інститут СумДУ, і вже через рік до акції приєдналися навчальні заклади міста та ПП «Корунд-С». Організатори мріяли, що одного сонячного дня все місто уквітчають вишиванки. Мрії збуваються.

У Параді вишиванки прийняли участь майстрині вишивки, вихованці дошкільних навчальних закладів, учні шкіл, студенти вузів, вихованці позанавчальних структур та будинків культури міста, а також мешканці міста, які люблять і цінують культурні надбання Батьківщини. Хотілося б, щоб цей парад вишиванок в наступні роки переріс у більш масштабніше свято, щоб через віки дійшов до нас шелест української вишивки, запах свіжовитканого полотна, мелодійність української пісні.

Адже вишиванка – національна святиня, яка несе в собі духовне багатство, високу мудрість і нерозривний зв\’язок багатьох поколінь – зв\’язок, що не переривається віками. Вишиванку передають від роду у рід, зберігають як безцінну реліквію. Вона – символ здоров\’я і краси, щасливої долі і родинної пам\’яті, любові і вірності. Справжня колоритна барвиста українська сорочка, зроблена з льону й вишита вручну, оздоблена національним орнаментом та виконана різноманітними техніками вишивання, втілює родючість української землі, щедрість і гостинність українського народу. Вишиванка — це символ щасливої долі й родової пам\’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Шануймо свої традиції.