Спільна заява університету

Від імені колективу Сумського державного університету висловлюємо глибоку стурбованість щодо загострення суспільної ситуації внаслідок втручання  у внутрішні справи Української держави керівництва Російської Федерації.

Заявляємо про позицію Сумського державного університету щодо  свого бачення України як соборної, єдиної, цілісної, суверенної, цивілізованої, заможної європейської держави.

Сумщина є частиною Слобожанщини, має спільний кордон з Бєлгородською, Брянською та Курською областями Росії, певною мірою є російськомовною. В нашому університеті навчається близько 1400 іноземних громадян із більш ніж 50-ти країн світу, у тому числі із Російської Федерації, вони мають всі права і свободи, і їм у нас ніщо  не загрожує.

Університет має добрі стосунки та професійні зв’язки з вишами як прикордонних, так  і інших областей Росії, а також  Москви та Санкт-Петербургу. Ми закликаємо усіх наших партнерів у світовому науково-освітянському просторі, передусім університети Росії та України, висловити спільну позицію, зробити все що від нас залежить  для поновлення стабільності, налагодження миру та добросусідських відносин.

Ми проти розколу України у будь-якому її регіоні і вимагаємо не застосовування військових формувань Росії в ситуації, що склалася.

За дорученням колективу

ректор                                                                                                 А. Васильєв

голова представницького органу
профспілок співробітників університету                                     В. Боровик

студентський ректор – голова органів
студентського самоврядування                                                    М. Оприско

голова профспілкової організації студентів                                Г. Яковлева