День вишиваної сорочки

25 квітня у ПТ та КІ СумДУ у рамках традиційної акції «День вишиваної сорочки» відбулось велике святкування та прославлення української культури, де всі бажаючі знову змогли доторкнутися до традицій наших предків, нагадати про ті славетні уквітчані віхи нашої культури.
День був насичений найрізноманітнішими заходами. Розпочалось все зі святкової лінійки, на якій відбулося урочисте вручення іменного вишиваного рушника для колективу ПТ та КІ СумДУ. Також цього дня у закладі пройшла прес-конференція на тему «Історія вишиваної сорочки». Керівник літературної студії «Джерела» Козлова І.М. виступила з доповіддю «Вишивка у сучасному житті», керівник гуртка мистецтв ЗОШ №9 Барладян Л.О. – « Українська вишиванка в ЗОШ №9», учениця ЗОШ №3 Бондаренко Ю. – «Українська вишивкав сорочках та рушниках». Учасники конференції відмітили її актуальність та насиченість змісту.
Свої вишивані роботи та вироби, зроблені власноруч, талановиті студенти, випускники, викладачі ПТ та КІ СумДУі гості представили на виставці «Вишиванка». Також у виставці прийняли участь представники Школи мистецтв Гомзар Л.І. та Кулішова Н.В., які презентували роботи з вишивкою, з бісеру та декоративно-прикладного мистецтва. Студенти та гості закладу мали нагоду прийняти участь у майстер-класі по виготовленню власноруч м’яких іграшок.
Найцікавішою подією цього дня стали театралізовані дійства, які відображали українські обряди – «Маївки», «Обжинки», «Купала». Дійства відбулись відбулися у березовому гаї на території навчального закладу.
Давайте берегти традиції нашого краю!

День вишиваної сорочки