Профком працівників освіти

Профспілкова організація працівників освіти і науки знаходиться на стадії становлення. В лютому було проведено загальні збори колективу, на яких було прийняте рішення про створення організації. Бажаючими вступити до профспілки освітян виявилось 36 осіб, які написали відповідні заяви.
Для діяльності організації було обрано комітет у складі 6 чоловік. Головою комітету на зборах обрано доцента кафедри математики і інформатики Осадчого С.В. В даний момент профспілкова організація проходить процедуру реєстрації в органах юстиції. Незважаючи на те, що продовжується становлення організації, вона вже почала діяти.
Одним з головних питань, якими на сьогоднішній день переймається профком, є дотримання законодавчих норм при визначенні навантаження на наступний рік. Викладачі нашого закладу вже ознайомлені з навантаженням на наступний рік, і воно вкладається в усі визначені норми. На контролі ПК також знаходиться порядок і терміни виплати заробітної плати, відпускних, оздоровчих. В 2008-2009 н.р. і в період відпускної компанії 2009 р. затримок у виплатах не було, всі виплати здійснено в повному обсязі.
Особливе місце займає проведення колдоговірної компанії. Враховуючи те, що Конотопський Інститут є структурним підрозділом СумДУ, профспілкова організація займається ознайомленням і розповсюдженням колективного договору на 2009-2011 роки цього закладу серед працівників інституту, роз’ясненням його окремих положень. В перспективі проведення роботи по розробці власних пунктів колдоговору, що стосуються Конотопського Інституту і які будуть прийняті як додаток до існуючого документу.
Дещо вже зроблено в організації питання про стан охорони праці та здоров’я. Працівникам запропоновано ряд путівок до різних баз відпочинку, переважно на Чорному морі. Є можливість відпочити в Карпатах. Також ведуться переговори про можливість використання для відпочинку місцевої бази міських освітян. Профком налагоджує співпрацю з міським відділом соціального страхування з метою надання допомоги в отриманні путівок комісії по соцстрахуванню та тимчасової втрати пре здатності. Для організації відпочинку дітей працівників профспілковий комітет запропонував наступну схему оплати: 33 грн в день від СоцСтраху + 400грн від профкому + доплата батьків. Незважаючи на те, що організація ще доволі молода і не має в користуванні достатніх фінансових коштів, все ж таки знайшли можливість за підтримки профкому СумДУ надати допомогу 5 працівникам в розмірі 200грн.
Є ще ряд питань над якими працює організація, але як підсумок можна сказати, що профспілковий комітет нашого вузу за підтримки дирекції інституту спрямовував свою діяльність на реалізацію програмних завдань за такими напрямками:

  • захист трудових, соціально-економічних, професійних інтересів викладачів та співробітників;
  • правовий захист;
  • охорона праці та здоров’я, організація лікування та відпочинку працівників вузу;
  • організаційне зміцнення профспілки, внутріспілкова діяльність.

Голова ПК працівників освіти і науки КІСумДУ : Осадчий С.В.

Поділитися